پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش - الو قالیشویی

پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش


پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش

این روزها آرایش‌کردن با وجود لوازم آرایشی متنوع و باکیفیت، به یک هنر تمام عیار تبدیل شده است. اگرچه این ابزارها و روش‌ها می‌توانند زیبایی ذاتی یک فرد را برجسته کنند؛ اما اگر روی فرش بریزند، خیلی اعصاب‌خوردکن خواهند بود. به همین دلیل، باید بدانید که وقتی لوازم آرایشی روی فرش ریخت، چطور باید این لکه را تمیز کنید. اگر شما هم می‌خواهید در مورد نحوه پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش، اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: پاک کردن لک لاک از روی فرش

پاک کردن لکه کرم پودر از روی فرش

اگر کرم پودر شما روی فرش ریخته و نمی‌دانید که چطور آن را پاک کنید، به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 •  یک قاشق یا کارد کره‌خوری
 •  مایع ظرفشویی
 •  آب سرد
 •  دستمال کاغذی یا پارچه از جنس میکروفیبر
 •  یک دستگاه تصفیه هوا

از یک قاشق یا چاقوی کره‌خوری استفاده کنید تا کرم پودر را از روی فرش جمع نمایید. برای اینکه لکه، عمیق نشود و بتوان خیلی راحت، لکه را پاک کرد،‌ باید بلافاصله دست به کار شوید.چند قطره مایع ظرفشویی را به مقداری آب سرد اضافه کنید.دستمال خود را به محلول آب و مایع ظرفشویی آغشته کنید. با دستمال به آرامی روی لکه، ضربه بزنید.

از مالیدن دستمال روی لکه خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند باعث شود لکه به خورد فرش برود.این کار را تا جایی انجام دهید که دیگر اثری از لکه روی فرش باقی نماند.حال یک دستمال تمیز و مرطوب بردارید. ناحیه مورد نظر را پاک کنید تا هیچ‌گونه مایع ظرفشویی روی فرش باقی نماند.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

پاک کردن لکه خط چشم از روی فرش

در حالی که مداد چشم ممکن است مشکلات زیادی ایجاد نکند، خط چشم مایع می‌تواند لکه‌های آزاردهنده‌ای روی فرش ایجاد کند. برای رفع این مشکل می‌توانید از روش پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش برای کرم پودر استفاده کنید. همچنین می‌توانید روش زیر را امتحان کنید:

به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 •  آب گرم
 •  یک قاشق چایخوری سرکه
 •  پارچه از جنس میکروفیبر

سرکه و آب را باهم ترکیب کنید. برای از بین بردن لکه باید یک پارچه تمیز را به محلول آب و سرکه آغشته کنید.با دستمال آغشته به محلول آب و سرکه، لکه را تمیز کنید.زمانی که دیگر اثری از لکه روی فرش باقی نماند، یک دستمال تمیز و مرطوب بردارید و سرکه روی فرش را تمیز کنید.

 

همچنین بخوانید: چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

 

تمیز کردن سایه چشم از روی فرش

برای پاک کردن سایه چشم از روی فرش به وسایل زیر نیاز خواهید داشت:

 •  آب پراکسیژنه
 •  آب
 •  پارچه از جنس میکروفیبر

چند قطره پراکسید هیدروژن را مستقیماً روی لکه روی بریزید. دستمال را بردارید و روی لکه، ضربه بزنید.کمی صبر کنید. مجدد با دستمال روی لکه ضربه بزنید تا پاک شود.پس از پاک‌شدن لکه، دستمال تمیز و مرطوب را بردارید و پراکسید هیدروژن را از روی فرش پاک کنید.

پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش - الو قالیشویی
پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش

نحوه تمیز کردن ریمل از روی فرش

اگر ریمل روی فرش بریزد، پاک کردن آن دشوار خواهد بود. برای پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش برای ریمل به وسایل زیر نیاز دارید:

 • پاک‌کننده آرایش چشم
 • آب سرد
 •  پارچه از جنس میکروفیبر

پاک‌کننده آرایش چشم را به‌طور مستقیم روی یک پارچه میکروفیبر بمالید. پارچه را به آرامی روی لکه بمالید.تا زمانی که تمام ریمل پاک شود، این کار را انجام دهید.وقتی لکه به‌طور کامل پاک شد، با پارچه تمیز و مرطوب، پاک‌کننده آرایش را از روی فرش تمیز کنید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد نحوه پاک کردن لکه ی لوازم آرایشی از روی فرش صحبت کنیم. از اینکه تا انتهای مقاله ما را همراهی کردید، از شما متشکریم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید بوده باشد و بتوانید با مطالب ارائه‌شده، لکه‌های آزاردهنده روی فرش خود را پاک کنید.اگر به هر دلیلی نیاز به شستشوی تخصصی فرش داشتید کافیست به سایت اینترنتی قالیشویی شهاب سر بزنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *