چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟


چرا باید لکه‌ های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

پاک کردن لکه روی فرش یکی از مهمترین روش‌ها برای تمیز و سالم نگه‌داشتن فرش‌ها است. به منظور از بین بردن تمام آثار لکه‌ها و حفظ بافت فرش، باید بدانید که چگونه هر لکه را با محلول پاک‌کننده مناسبی تمیز کنید. با این حال، مهمترین اقدامی که باید انجام شود، این است که بلافاصله لکه‌ها را تمیز کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد پاک کردن لکه روی فرش صحبت کنیم و بگوییم که چرا باید لکه‌ها را بلافاصله پاک کنید.

یک اشتباه بزرگی که ممکن است مرتکب شوید، این است که لکه‌ها را بلافاصله پاک نکرده و آن‌ها را به حال خود رها کنید.اشتباه دیگری که شاید تا به حال انجام داده باشید، تلاش برای تمیز کردن لکه با کشیدن یک پارچه مرطوب بر روی آن است. اگرچه تمیز کردن لکه با دستمال مرطوب می‌تواند به‌طور موقت لکه را از بین ببرد؛ اما معمولاً لکه به‌صورت سطحی از بین رفته و در نهایت دوباره ظاهر می‌شود.

چگونه می‌توان لکه‌ها را بلافاصله از بین برد؟

حال که می‌دانیم خیلی سریع باید لکه‌ها را از روی فرش پاک کنیم تا تمیز کردن آن‌ها سخت نشود و بتوان به راحتی آن‌ها را پاک کرد، نوبت به نحوه پاک‌کردن این لکه‌ها می‌رسد:

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

پاک کردن لکه روی فرش: لکه جوهر

مقداری ماست را روی لکه جوهر بریزید و آن را با دستمال تمیز، پاک کنید. چندین بار این کار را تکرار کنید تا لکه به‌طور کامل از روی فرش، پاک شود.

پاک کردن لکه میوه‌ها از روی فرش

برای پاک کردن لکه روی فرش، اگر لکه مواد ارگانیک مانند میوه است، از مواد شوینده مایع یا محلول آب گرم و سرکه سفید استفاده کنید.

پاک کردن لکه روی فرش: لکه آدامس

استفاده از یخ در این وضعیت همیشه نتایج مثبتی به همراه داشته است. یک پارچه را روی لکه قرار داده یک تکه یخ را روی پارچه قرار دهید. پس از خشک‌شدن آدامس، ‌توانید از یک شیء نوک تیز برای جدا کردن آدامس از فرش استفاده کنید. البته حواستان باشد که به بافت فرش، آسیبی نرسانید.

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

چرا باید لکه‌های روی فرش را بلافاصله پاک کنیم؟

پاک کردن لکه خون از روی فرش

مخلوط‌کردن آب و نوشابه یکی از کارآمدترین راه‌ها برای از بین بردن لکه‌های خون بوده و است. خیلی سریع دست به کار شوید و لکه را پاک کنید، زیرا اگر خون، خشک شود، تمیز کردن آن دشوار خواهد بود.

سخن پایانی

لکه فرش را باید بلافاصله پاک کنید. اگر این کار را انجام دهید، لکه روی فرش باقی نمانده و تمیز کردن آن، دشوار نمی‌شود. از طرف دیگر، پاک کردن لکه روی فرش بلافاصله پس از لکه‌شدن، تضمین می‌کند که لکه به‌طور کامل پاک می‌شود و هیچ آثاری از آن باقی نمی‌ماند. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید، از شما متشکریم. امیدواریم با اطلاعات ارائه‌شده در این مقاله بتوانید فرش‌های خود را خیلی سریع و به بهترین شکل ممکن، تمیز کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس فوری شماره گیری 1542