جای سوختگی سیگار یکی از مشکلاتی است که برای از بین بردن کامل آن نیاز به تخصص و آشنایی با جنس فرش و مواد شوینده وجود دارد. هم‌چنین در مواردی که این سوختگی عمیق بوده و به بخش داخلی فرش نیز سرایت کرده باشد این کار با دقت و انرژی بیشتر و البته صرف زمان طولانی‌تر قابل اجراست و ممکن است کار به رفوی بخش سوخته نیز منتهی شود.

جای سوختگی سیگار و روش رفع آن از روی فرش و موکت

سوختگی با سیگار و لکه‌ای که در اثر آن بر روی فرش یا موکت منزل پدید می‌آید، یکی از مشکلات و دردسرهایی است که بسیاری از خانم‌های خانه‌دار با آن روبرو هستند. مراحل مختلفی برای رفع این نوع لکه وجود دارد که در صورت اجرای صحیح و متوالی آنها، می‌توان جای سوختگی سیگار را به‌خوبی پاک نمود.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

این مراحل عبارتند از:

پاک کردن لایه رویی سوختگی:

این کار را می‌توان با سنباده انجام داد. اگر بخش سوختگی بزرگ‌تر است آن را با قیچی بردارید. در هر بخش از این کار، جرم ساییده شده باید فورا از روی فرش برداشته شود. جاروبرقی برای این منظور وسیله کاملا مناسبی است.

 

همچنین بخوانید:اطلاعات کامل برای پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

 

پاک کردن اثر سوختگی:

محلول‌های تمیز کننده در این بخش و پس از رفع اصل سوختگی کارآمد بوده و می‌تواند به رفع لکه جای سوختگی سیگار کمک زیادی کند. در این مرحله لازم است به نوع الیاف فرش توجه شده و از کاربرد هر نوع محلول شوینده که تاثیر نامناسبی بر فرش داشته باشد پیشگیری شود. این کار را می‌توان با دستمال آغشته با محلول پاک کننده انجام داد و بلافاصله آبکشی با دستمال سریعا خشک نمود. لازم است مرحله پاک کردن از داخل به بیرون انجام شود تا این ذرات به بخش داخلی فرش منتقل نشود.

از بین بردن جای سوختگی سیگار - الو قالیشویی
از بین بردن جای سوختگی سیگار

چگونه جای سوراخ فرش را از بین ببریم؟

اگر افتادن سیگار بر روی فرش به ایجاد سوراخ منجر شده باشد، لازم است پس از پاکسازی جای سوختگی سیگار، به این مورد نیز پرداخته شود. جای سوراخ ریز را می‌توان با الیاف مجاور سوراخ پوشانده و در نهایت از چسب رزین برای کامل کردن کار استفاده کرد. اما در صورتی که سوراخ ناشی از سوختگی بزرگ بوده و به وضوح دیده می‌شود، نمی‌توان آن را با این روش پوشاند.در این صورت بهترین راهکار سپردن فرش سوراخ شده به یک قالیشویی معتبر است تا مشکل به‌طور ریشه‌ای رفع شده و یا در صورت لزوم آن بخش رفو شود.

سخن پایانی

سوختگی سیگار و رفع لکه ناشی از آن یکی از مواردی است که در ابعاد مختلف ممکن است برای فرش هر خانه به‌ویژه منازلی که افراد سیگاری در آنها زندگی یا رفت و آمد می‌کنند اتفاق بیفتد.در چنین مواردی باید ضمن حفظ خونسردی با طی نمودن مراحل مختلف به شکل منظم و متوالی، نسبت به رفع لکه مربوطه اقدام نمود.

به‌علاوه در صوت نفوذ سوختگی به بخش‌های عمیق فرش و ایجاد سوراخ در متن فرش، لازم است با روش‌های خانگی آن را ترمیم نموده و در صورت بزرگ بودن سوراخ سوختگی، آن را به قالیشویی مجاز همانند شهاب برای پوشاندن سوراخ یا رفوی قسمت سوخته بسپارید.پیشنهاد آخر ما برای کاربران خانگی فرش، استفاده از خدمات قالیشویی‌های تحت مجوز اتحادیه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *