اطلاعات کامل برا یپاک کردن لکه آدامس از روی فرش - الو قالیشویی

اطلاعات کامل برا یپاک کردن لکه آدامس از روی فرش


۴ راه موثر برای پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

چسبیدن آدامس روی فرش بر اثر سهل‌انگاری یکی از اتفاقاتی است نگرانی زیادی برای خانم‌ها ایجاد می‌کند. زیرا پاک شدن آدامس از روی فرش سخت به نظر می‌رسد. اما ما قصد داریم نگرانی شما را برطرف کنیم و ۴ روش موثر برای پاک کردن لکه ادامس از روی فرش را به شما آموزش دهیم.پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مطلب را از دست ندهید.

همچنین بخوانید:از بین بردن جای سوختگی سیگار

۱. پاک کردن آدامس از روی فرش با یخ

یکی از بهترین و موثرین اقدامات برای تمیز کردن آردامس چسبیده به فرش استفاده از یخ است. یخ موجب خشک شدن و منجمد شدن آدامس می‌شود و جدا کردن آن را راحت می‌کند. برای انجام این روش یک تکه یخ را داخل پلاستیک بریزید و روی آدامس قرار دهید.چند دقیقه صبر کنید تا آدامس منجمد شود و فضای کمتری را روی فرش اشغال کند. سپس با یک قاشق یا چاقو آن را از روی فرش جدا کنید. اگر از چاقو برای کندن آدامس استفاده می‌کند، حتما این کار را با احتیاط انجام دهید که تیزی چاقو الیاف فرش را از خراب نکند.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

۲. سرکه حلال مناسب برای پاک کردن آدامس از روی فرش

یکی دیگر از شیوه‌های موثر برای تمیز کردن آدامسی که به الیاف فرش چسبیده است، استفاده از سرکه سفید است. برا یاین کار حدود یک پیاله سرکه را روی حرارت کمی گرم کنید. لازم نیست سرکه به دمای جوش برسد، فقط در حدی که کمی گرم شود و بخار کمی از آن بلند شود کفایت می‌کند.سپس سرکه را روی لکه آدامس بریزید. این کار باعث جمع شدن و متراکم شدن آدامس روی فرش می‌شود. در این مرحله می‌توانید با یک جسم نوک تیز آدامس از روی فرش جدا کنید.

۳. آبلیمو حلال مناسب برای پاک کردن آدامس از روی فرش

خاصیت اسیدی آبلیمو هم مانند سرکه می‌تواند به جمع شدن آدامس از روی الیاف فرش کمک کند. برای این کار کمی آبلیمو را روی فرش بریزید و بعد از جدا کردن آدامس، الیاف فرش را با یک دستمال پاک کنید.اگر بعد پاک کردن آدامس از روی فرش متوجه شدید هنوز هم لابه‌لای الیاف تکه‌های ریز آدامس وجود دارد، می‌توانید چند بار اقدامات تمیز کردن را تکرار کنید تا فرش به خوبی تمیز شود.

اطلاعات کامل برا یپاک کردن لکه آدامس از روی فرش - الو قالیشویی
اطلاعات کامل برا یپاک کردن لکه آدامس از روی فرش

۴. استفاده از روغن زیتون برای پاک کردن لکه آدامس از روی فرش

شاید عجیب به نظر برسد، اما واقعیت این است که روغن زیتون حلال مناسبی برای پاک کردن لکه آدامس از روی فرش است. در این شیوه باید یک دستمال را به روغن زیتون آغشته کنید و روی لکه‌ی آدامس قرار دهید تا جدا شدن آن را آسان کند. سپس با یک کارد الیاف فرش را از آدامس پاک کنید.

 

فرش‌ها را به کدام قالیشویی بسپاریم؟

قالیشویی شهاب با استفاده از ماشین آلات تخصصی و پیشرفته و تیم با تجربه و کاربلد آماده است که خدمات شستشوی انواع فرش و موکت را به شما ارائه کند. برای ارتباط با قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن‌های ۴۴۰۹۱۵۱۵ یا ۵۵۷۷۷۹۶۰ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *