آشنایی با رفوگری فرش

رفوکردن یا رفوگری فرش یکی از هنرهایی است که برای ترمیم فرش‌های آسیب دیده و کهنه به کار می‌رود و باعث می‌شود ظاهر فرش بهتر و قابل استفاده شود. شما هم اگر قصد دارید راهی برای استفاده‌ی مجدد از فرش‌های کهنه پیدا کنید تا پایان این مطلب همراه ما باشید و با رفوگری فرش آشنا شوید.

کاربرد رفوکردن فرش برای چه مواقعی است؟

هنر رفوگری در موارد زیر کاربرد دارد.

 •  فرش کهنه

تمام فرش‌های دستبافت و ماشینی بعد از گذشت مدت زمانی کهنه و فرسوده می‌شوند. در این حالت تار و پودهای آن نازک می‌شود و از بین می‌رود یا اینکه ریشه‌های فرش فرسوده می‌شود. علاوه بر اینکه ظاهر فرش با کهنه شده خراب می‌شود دیگر نمی‌توان از آن به عنوان یک پوشش مناسب و عایق سرما و گرما در منزل استفاده کرد.بهترین راه این است که قسمت‌های آسیب دیده فرش کهنه را رفو و بازسازی کنید تا بتوانید مجدداً از ان استفاده کنید.هنر رفوگری فرش به خصوص برای فرش‌های قیمتی و عتیقه اهمیت زیادی دارد زیرا باعث می‌شود بتوانیم فرش را برای مدت طولانی‌تری نگهداری کنیم.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

 •  آسیب به فرش در اثر سانحه

شاید برای شما هم پیش امده باشد که در جریان اسباب‌کشی یا جابه جا کردن وسایل و تغییر دکوراسیون فرش‌های منزلتان پاره شود. گیر کردن وسایل به فرش و پاره شدن آن از اتفاقات معمولی است که چاره‌ی آن استفاده از رفوگری است.حتی در مواقعی که حواستان نبود و قابلمه داغ روی فرش گذاشتید یا سیگار روی آن افتاد و سوختگی روی فرش ایجاد شد لازم نیست نگرن نباشید. چون با رفوکردن می‌توانید قسمت سوخته فرش را ترمیم کنید و از فرش مورد نظر باز هم استفاده کنید.

 •  بیدزدگی

یکی دیگر از آسیب‌های احتمالی به فرش بیدزدگی آن است. وقتی مدت زمان طولانی از فرش استفاده نکنید و آن را در انباری یا فضای مرطوب نگهداری کنید، بید الیاف و پرزهای فرش را می‌خورد و آن را خراب می‌کند. اما رفوکاران حرفه‌ای با استفاده از ابزار آلات تخصصی که دارند و هنر و تجربه‌ای که طی سالیان کسب کرده‌اند می‌توانند فرش‌های بید زده را مثل روز اول ترمیم کنند.

به این ترتیب با استفاده از این مهارت می‌توان صرفه‌جویی مناسبی کرد و هزینه‌ها را کاهش داد. چون مبلغی که در ازای رفوی فرش می‌پردازید در قبال هزینه‌ای که باید برای فرش جدید بپردازید بسیار زیادتر است و ممکن است برای شما مقدور نباشد.

صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در مورد رفوگری فرش - الو قالیشویی
صفر تا صد اطلاعات مورد نیاز در مورد رفوگری فرش

ابزارها و وسایل رفوگری فرش

رفوکاران با تجربه و حرفه‌ای برای مرمت و تعمیر فرش‌های آسیب دیده و کهنه از ابزارها و وسایل تخصصی استفاده می‌کنند. برخی از این ابزارها شامل موارد زیر است.

 •  چاقوی بافت
 •  قلاب
 •  سوزن
 •  کیله برس قالی
 •  چارچوب
 •  کاسه
 •  دم باریک
 •  درفش و …

برای رفوگری فرش از خدمات کدام قالیشوئی استفاده کنیم؟

قالیشوئی شهاب یکی از بزرگترین و مجهزترین قالیشوئی‌ها در تهران است که کارکنان حرفه‌ای دارد. در این مجموعه علاوه بر خدمات شستشوی فرش وتابلو فرش و خشکشوئی مبلمان، انواع خدمات رفوگری هم توسط رفوکاران با تجربه و ماهر انجام می‌شود.برای تماس با این مجموعه و ثبت سفارش می‌توانید با بدون کد با شماره تلفن ۱۵۴۲ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات را در سایت ثبت کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *