همه چیز در مورد زرد شدن ریشه فرش

زرد شدن ریشه فرش - الو قالیشویی

زرد شدن ریشه فرش


آشنایی با دلایل زرد شدن ریشه‌ فرش بعد از شستشو

یکی از رسوم ایرانیان قبل از سال نو نظافت و شستن فرش است که انجام دادن برای خانم‌های خانه‌دار اهمیت زیادی دارد. اما ممکن است برخی از آن‌ها این تجربه را داشته باشند که بعد از شستشوی فرش با زرد شدن ریشه‌‌ی آن مواجه شوند و دنبال علت آن باشند. این مطلب حاوی اطلاعات مفیدی در مورد دلیل زرد شدن ریشه فرش بعد از شستشو است، پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تمیز نشدن فرش

یکی از اصلی‌ترین دلایل زرد شدن فرش این است که از شوینده‌ای که قدرت پاک کنندگی مطلوب داشته باشد برای شستن فرش استفاده نمی‌شود و الیاف و ریشه‌های آن به خوبی تمیز نمی‌شود. همچنین در صورتی که هنگام آبکشی فرش ریشه‌ها به خوبی شسته نشود و شوینده روی آن باقی بماند بعد از خشک شدن فرش، رنگ ریشه‌های آن تغییر می‌کند. رعایت این مورد باعث جلوگیری از زرد شدن ریشه فرش می‌شود.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

استفاده نکردن از شوینده‌ی مناسب

برای شستن فرش باید از شوینده‌ی مرغوب و مناسب استفاده شود که علاوه بر قدرت پاک کنندگی بالا، حاوی مواد اسیدی نباشد. زیرا ترکیبات اسیدی در شوینده‌ها باعث خراب شدن الیاف فرش‌ و زرد شدن ریشه آن‌ می‌شود.
قالیشوئی‌های معتبر و خوشنام که عضو اتحادیه قالیشوئی هستند به این مورد توجه می‌کنند و برای شستن فرش از بهترین شوینده‌ها استفاده می‌کنند. در نتیجه مشتریان هیچوقت از خدمات ارائه شده توسط قالیشوئی ناراضی نخواهند بود.

جارو نکردن فرش قبل از شستشو

اگر می‌خواهید فرش‌ها را خودتان بشویید، حتماً باید از این نکته آگاهی داشته باشید که قبل از شستن فرش لازم است آن را جارو کنید. چون اگر این کار را انجام ندهید گرد و غبار زیادی لای پرزهای فرش باقی می‌ماند و طی شستشو تمیز نمی‌شود و بعد از شستشو با لکه‌های زرد رنگ روی فرش مواجه می‌شوید یا اینکه ریشه‌ها کدر و زرد می‌شوند.

زرد شدن ریشه فرش - الو قالیشویی

طولانی شدن زمان خشک کردن فرش

زرد شدن ریشه‌ فرش اغلب اوقات در قالیشوئی سنتی اتفاق می‌افتد، زیرا ابزارهای لازم برای خشک کردن فرش در دسترس نیست و فرش مدت طولانی خیس می‌ماند. اما در کارخانه قالیشوئی از دستگاه‌های مخصوصی استفاده می‌شود تا آب اضافی فرش گرفته شود یا اینکه فرش‌ها در گرمخانه نگهداری می‌شود تا سرعت خشک شدن آن بالا برود.
درصورتی که می‌خواهید فرش را در خانه بشویید اما می‌خواهید اقدامی انجام دهید که ریشه‌های آن زرد نشود، بهتر است بعد از شستن با یک پاروی تمیز آب اضافی فرش را جدا کنید یا اینکه آن را روی نرده آویزان کنید تا آب اضافی تخلیه شود.

قالیشوئی شهاب خدمات قالیشوئی و لکه گیری انواع فرش‌های دستبافت و ماشینی را توسط کارکنان حرفه‌ای و با تجربه و با استفاده از شوینده‌های درجه یک انجام می‌دهد. در این قالیشوئی علاوه بر خدمات شستشوی فرش، انواع خدمات رفوگری و ترمیم فرش هم انجام می‌شود. همچنین سرویس دهی به تمام نقاط تهران انجام می‌شود و مشتریان می‌توانند سفارشات خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنند و منتظر تماس کارشناسان باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *