شستشوی تضمینی فرش دستبافت

شستشوی تضمینی فرش دستبافت - الو قالیشویی

شستشوی تضمینی فرش دستبافت


فرش دستباف یکی از بارزترین نشانه‌های فرهنگ و تمدن غنی و باسابقه‌ی ایرانیان است. به‌دلیل ظرافت و دوام بالای فرش دستباف، جزء اقلام لوکس و گران‌قیمت محسوب می‌شود؛ بنابراین افراد به دنبال شستشوی تضمینی فرش دستباف هستند تا طی فرایند شستشو، کیفیت رنگ و دوام فرش دچار آسیب نشود.

به دلیل وجود مقدار بسیار زیادی گردوخاک در تاروپود فرش دستباف، قطعاً شستشوی فرش در منزل و به شیوه‌ی سنتی تأثیر مطلوبی در رفع آلودگی نداشته و لازم است از امکانات و تجربیات قالیشویی‌های معتبر و باسابقه استفاده شود.

با سپردن شستشوی فرش دستباف به قالیشویی معتبر مانند قالیشویی شهاب، علاوه بر آسودگی خاطر بابت شستشوی کامل فرش و رفع لکه‌ها و گردوخاک درون الیاف، در وقت شما نیز صرفه‌جویی می‌شود. شستشوی فرش دستباف باید توسط ماشین‌آلات استاندارد و نیروی متخصص و باتجربه انجام شود در غیر این صورت صدمات جبران‌ناپذیری به الیاف و رنگ فرش وارد خواهد شد.

 

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

به دلیل تفاوت ساختار فرش دستباف با فرش‌های ماشینی، قالیشویی باید تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی شستشوی فرش دستباف را داشته باشد. فرایند شستشوی فرش دستباف باید در نهایت دقت و صبر و با استفاده از ابزار و مواد شوینده‌ی استاندارد و مرغوب انجام شود تا بتوان حفظ کیفیت آن را تضمین نمود.

درصورت استفاده از مواد شوینده‌ی غیراستاندارد و نامناسب، امکان ورود آسیب به رنگ فرش و همچنین تاروپود آن افزایش می‌یابد. در قالیشویی‌های معتبر مانند قالیشویی شهاب برای شستشوی فرش دستباف از مواد شوینده‌ی مناسب این فرش‌ها استفاده می‌شود.

این مواد شوینده نسبت به مواد شوینده‌ی فرش‌های ماشینی متفاوت بوده و فرمولاسیون آن به گونه‌ای تهیه شده که درعین زدودن آلودگی و لکه از روی الیاف فرش دستباف، کمترین آسیب را به آن وارد نماید.

استفاده از مواد تثبیت‌کننده‌ی رنگ یکی دیگر از اقداماتی است که لازم است در فرایند شستشوی فرش دستباف به آن توجه ویژه شود. عدم استفاده از مواد تثبیت‌کننده‌ی رنگ یا استفاده از مواد نامرغوب و غیراستاندارد می‌تواند موجب افت کیفیت رنگ فرش دستباف شود.

شستشوی تضمینی فرش دستبافت - الو قالیشویی

شستشوی تضمینی فرش دستبافت

رفو، ترمیم و لکه‌ بری یکی دیگر از خدماتی است که برای فرش‌های دستباف و قیمتی تقاضای بیشتری نسبت به فرش‌های معمولی دارد زیرا تمایل بیشتری به استفاده‌ی طولانی‌مدت از این فرش‌ها در میان مردم دیده می‌شود.

خدمات رفو، ترمیم و لکه بری از حساسیت بالاتری نسبت به شستشوی فرش برخوردار هستند و اجرای آن، تجربه، مهارت و صبر بیشتری را می‌طلبد؛ بنابراین چنانچه از افراد متخصص و باتجربه استفاده نشود، ترمیم، رفو و لکه بری فرش دستباف با کیفیت پایینی انجام خواهد شد که طبیعتاً رضایت مشتری را در پی نخواهد داشت.

باتوجه‌به حساسیت شستشوی فرش دستباف، در اغلب موارد قبل از تحویل فرش از مشتری، ابتدا توسط کارشناس قالیشویی مورد بررسی قرار گرفته و نکات احتمالی در خصوص شستشو، رفو، ترمیم و لکه بری به مشتری منتقل می‌شود و در صورت تأیید مشتری، فرش به قالیشویی منتقل خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *