شستشوی فرش خیس در قالیشویی - الو قالیشویی

شستشوی فرش خیس در قالیشویی


شستشوی فرش خیس در قالیشویی

روش‌های شستشوی فرش در خانه و قالیشویی تفاوت‌های بسیاری دارد. درواقع نمی‌توان منکر این حقیقت شد که شستشوی فرش در قالیشویی بسیار اصولی و حرفه‌ای‌تر است. به‌همین دلیل فرش‌ در قالیشویی کمتر آسیب می‌بیند و سلامت آن بهتر حفظ می‌شود. یکی از مهم‌ترین بخش‌های شستن فرش، خشک کردن آن است. آبگیری از فرش و خشک کردن کامل آن در خانه با چالش‌های متعددی همراه است. این درحالی است که شستشوی فرش خیس در قالیشویی به‌دلیل وجود امکانات کافی و شرایط مناسب بسیار راحت‌تر بوده و اصولی‌تر انجام می‌شود و فرش نیز در این پروسه آسیب نمی‌بیند.

مراحل شستشوی فرش خیس در درقالیشویی

به‌طور کلی مراحلی که پس از شستشوی فرش در قالیشویی طی می‌شود عبارتند از:

  •  آبکشی فرش با روش‌هایی مانند غوطه‌وری فرش در آب، استفاده جت آب و استفاده از آب و هوای فشرده. اینکه کدام‌یک از این روش‌ها استفاده شود بستگی به درخواست مشتری، نوع فرش و میزان حساسیت آن و روش شستشوی فرش دارد.
  • خشک کردن و آبگیری فرش از طریق رول کردن، تا کردن و استفاده از دستگاه

شستشوی فرش خیس در قالیشویی و درواقع آبگیری فرش و خشک کردن آن اصول و روش‌های خود را دارد و طی مراحلی مشخص در قالیشویی انجام می‌شود تا آب هرچه سریعتر از فرش خارج شده و نم آن نیز کامل گرفته شود. چرا که خشک شدن کامل فرش از جهات مختلفی مهم است و باید نسبت به آن دقیق بود.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

روش‌های شستشوی فرش خیس در قالیشویی

شستشوی فرش خیس در قالیشویی معمولا به روش‌های سنتی و مدرن صورت می‌گیرد. یعنی درکنار روش‌های سنتی از دستگاه‌ها مکانیزه، روش‌های جدید و امکانات به‌روز برای سرعت بخشیدن به فرآیند خشک شدن فرش استفاده می‌شود. بعضی از این روش‌ها عبارتند از:

  • اتاق المنت که در آن گرم کننده‌هایی مخصوص با قابلیت تنظیم دما وجود دارد و کمک می‌کند تا فرش در مدت زمان کوتاه‌تری و بدون اینکه آسیبی به تار و پود آن وارد شود، خشک گردد.
  •  گرمخانه‌های گازی که در آن‌ها فرش‌های آویخته از سقف با سرعتی بالا خشک می‌شوند.
  •  استفاده از خشک‌کن‌های مکانیزه مانند آبگیرهای لوله‌ای فرش که در آن‌ها قالی در شکل لوله‌شده و بدون تاخوردگی شروع به چرخش می‌کند و آب موجود در بافت فرش با نیروی گریز از مرکز از آن خارج می‌شود

.شستشوی فرش خیس در قالیشویی از طریق روش‌های سنتی نیز با امکانات بیشتری صورت می‌گیرد. برای مثال اگر بخواهند فرش را در آفتاب خشک کنند آن‌ها را روی وسایل مخصوص یا شن‌های تمیز قرار می‌دهند تا گرما از دو سمت به فرش برسد و آن را سریعتر خشک کند. همچنین آب باقی مانده احتمالی از درون فرش‌ها به‌راحتی خارج شده و در آن‌ها نماند.

 

شستشوی فرش خیس در قالیشویی - الو قالیشویی
شستشوی فرش خیس در قالیشویی

سخن پایانی

درنهایت باید گفت، از آن جهت که باقی ماندن نم و رطوبت در فرش می‌تواند باعث بیدزدگی، ایجاد قارچ و کپک در فرش و پوسیدگی آن شود، خشک شدن کامل فرش پس از شستشو و پیش از پهن شدن آن درخانه اهمیت بسیاری دارد. به‌خصوص که ممکن است فرش در خانه زیر بعضی وسایل قرار گیرد و نم آن هیچگاه خشک نشود. بنابراین شستشوی فرش خیس در قالیشویی و خشک کردن کامل و سریع آن اهمیت بسیاری دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *