جوش شرین را باید اکثیر نظافت و ضدعفونی در خانه دانست. این پودر همه‌کاره را می‌توان برای تمیز کردن هر چیزی به‌کار برد. از سینک و یخچال گرفته تا مبل و فرش. معمولا دربین راه‌ها و روش‌های تمیز کردن لکه‌های فرش و مبل، جوش شیرین پای ثابت مواد پاک‌کننده است. اما آیا استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش کاملا بی‌ضرر است یا ممکن است گاهی عوارضی نیز همراه داشته باشد. آیا موارد منع استفاده از جوش‌شیرین برای فرش نیز وجود دارد. این سوالی است که اکنون قرار است به آن پاسخ دهیم.

مزایای استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش

  • اینکه جوش شیرین چه توانایی‌ها و قابلیت‌هایی دارد و چه لکه‌های مقاوم و سختی را می‌تواند از روی فرش پاک کند، بخشی از مزایای این پودر سفیدرنگ محسوب می‌شود.
  • جوش شیرین تقریبا موثرترین ماده برای پاک‌کردن لک است. این پودر چربی را به خود جذب کرده و اثر آن را از بین می‌برد.
  • از جوش شیرین می‌توان برای از بین بردن رطوبت و نم و کپک ناشی از آن استفاده کرد. جوش شیرین قدرت جذب بالایی دارد و این قدرت را در جذب آب و رطوبت نیز به‌کار می‌برد.

جوش شیرین بوی نامطبوع ایجاد شده روی فرش دراثر رطوبت یا استفاده از برخی سموم را کاملا از بین می‌برد. این پودر بی‌بو، قدرت جذب خود را درمورد بوهای محیط نیز به‌کار می‌اندازد و با از بین برد بوهای نامطبوع به محیط شادابی می‌دهد.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

درکنار موارد ذکر شده باید اضافه کرد که جوش شیرین یک پاک‌کننده طبیعی است و آسیبی به الیاف فرش شما نمی‌زند. ضمن اینکه جوش شیرین مانند شوینده‌های دیگر گازهای سمی و خطرناک ندارد و برای افرادی که حساسیت‌های و مشکلات تنفسی دارند خطری ندارد. جوش شیرین بی‌بو است و استفاده از آن باعث پیچیدن بوی شوینده در فضا نمی‌شود.

معایب استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش

اما آیا جوش شیرین که تا این حد برای نظافت فرش پیشنهاد می‌شود مضرراتی نیز همراه دارد؟ ضررهایی که باعث شود چشم بر مزایای این پودر بی‌رنگ و بی‌بو ببندیم و استفاده از آن را کنار بگذاریم؟ برخی از معایب استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش عبارتند از:

  • استفاده بیش از حد از جوش‌شیرین ممکن است برای جاروبرقی شما مشکلاتی ایجاد کند. فراموش نکنید پس از استفاده از آن روی فرش را باید جارو کرد و جوش شیرین را با جارو از روی فرش جمع کرد.
  • وجود خطر مسمومیت برای کودکان و حیوانات درصورت باقی ماند مقدار زیادی جوش شیرین دربین پرزهای فرش.
  • نفوذ ذرات ریز جوش شیرین درون گره‌ها و الیاف فرش و سخت بودن نظافت نهایی آن
استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش - الو قالیشویی
استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش

بنابراین تمامی مضررات و زیان‌های احتمالی استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن فرش، تنها زمانی بروز می‌کند که مقدار زیادی از آن را روی لکه‌های فرش بریزیم یا بیش از حد و مداوم از این پودر برای تمیز کردن فرش استفاده کنیم. درنتیجه تنها با کمی دقت و درنظر داشتن میزان درست مصرف، بابت استفاده از جوش شیرین برای نظافت فرش به مشکلی نخواهیم خورد و می‌توانیم از مزایای آن به‌راحتی بهره‌مند شویم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *