آشنایی با بهترین شیوه‌های پاک کردن لکه‌های چربی از روی فرش

کثیف شدن فرش و موکت با ریختن مواد غذایی روی آن یکی از اتفاقات معمول است که همه‌ی ما در منازل شاهد هستیم. به خصوص کسانی که فرزند خردسال دارند همیشه دنبال شیوه‌هایی برای پاک کردن لکه‌های چربی از روی فرش هستند. به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب بهترین شیوه‌ها را به شما آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

پاک کردن لکه‌های چربی از روی فرش با شوینده‌های خانگی

وقتی غذا یا شیر روی فرش می‌ریزد و آن را چرب می‌کند به جای اینکه دستپاچه و ناراحت شوید بهتر است ابتدا یک دستمال تمیز و سفید رنگ را به آب گرم آغشته کنید و روی لکه بکشید و آن را تمیز کنید. اما قاعدتا چربی با آب گرم پاک نمی‌شود.پس بهتر است از شوینده‌های خانگی برای تمیز کردن لکه چربی استفاده کنید. برای این کار می‌توانید کمی پودر لباسشویی یا مایع ظرفشویی روی دستمال بریزید و بعد فرش را پاک کنید.
مزیت استفاده از شوینده‌های خانگی این است هیچ آسیبی به رنگ و الیاف فرش نمی‌زند و آن را خراب نمی‌کند. حتی اگر فرش دستبافت باشد هم می‌توانید از این شوینده‌ها برای تمیز کردن آن استفاده کنید و نگران بهم ریختن رنگ آن نباشید.

 

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

سرکه سفید حلال مناسب برای پاک کردن چربی

اگر از شوینده‌های خانگی استفاده کردید اما لکه چربی روی فرش پاک نشد می‌توانید از سرکه سفید برای تمیز کردن لکه چربی استفاده کنید. زیرا سرکه سفید قدرت پاک کنندگی و درخشندگی بالایی دارد و می‌تواند به خوبی لکه‌ها را از بین ببرد.برای این کار بهتر است مقدار مساوی از سرکه را با آب مخلوط کنید و روی لکه اسپری کنید. بعد با دستمال چند مرتبه روی آن را تمیز کنید تا لکه به طور کامل محو شود.یک روش دیگر برای استفاده از سرکه هم به این صورت است که کمی از آن را به طور مستقیم روی دستمال بریزید و لکه چربی را پاک کنید.

آمونیاک برای پاک کردن لکه چربی

یکی دیگر از حلال‌های مناسب که می‌تواند لکه چربی را در خود حل کند آمونیاک است. برای استفاده از این روش باید آمونیاک را با آب رقیق کنید و برس یا پارچه را به این محلول آغشته کنید و روی لکه بکشید. این شیوه لکه‌های قدیمی چربی را هم پاک می‌کند. البته باید دقت داشته باشید قسمتی را که با آمونیاک پاک کردید آبکشی کنید چون اگر آمونیاک داخل الیاف فرش بماند موجب ایجاد پوسیدگی در فرش می‌شود.

بهترین شیوه‌ها برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش - الو قالیشویی
بهترین شیوه‌ها برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش

از وایتکس برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش استفاده نکنید

یکی از مهم‌ترین توصیه‌هایی که می‌توانیم به شما بکنیم این است که هیچوقت برای پاک کردن لکه چربی از وایتکس استفاده نکنید. چون مواد سفید کننده موجود در وایتکس رنگ الیاف آن را از بین می‌برد.قالیشوئی شهاب انواع خدمات شستشوی فرش و موکت و خشکشوئی مبلمان را با بهترین کیفیت و کوتاه‌ترین زمان در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. برای ارتباط با قالیشوئی می‌توانید با شماره تلفن ۴۴۰۹۱۵۱۵ یا ۱۵۴۲ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *