پاک کردن لکه چایی از روی فرش با دو ترفند ساده

به‌عنوان ملتی که طرفدار پر و پا قرص چایی است و بیشتر اوقات در حال نوشیدن آن هستیم، جلوگیری از ریختن آن در خانه تقریباً اجتناب‌ناپذیر است. مهم نیست مسیر آشپزخانه تا کاناپه باشد یا یک فنجان که تنها چند قطره چایی در آن باقی مانده باشد، باقی ماندن لکه‌های زرد یا قهوه‌ای چایی می‌تواند بسیار ناخوشایند به‌نظر برسد؛ به‌ویژه اگر روی فرش‌های رنگ روشن ریخته باشد. با این‌حال نگران نباشید زیرا در این مطلب دو ترفند ساده، سریع و آسان برای از پاک کردن لکه چایی از روی فرش را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

نکات مهم قبل از شروع پاک کردن لکه چایی از روی فرش

برای پاک کردن لکه چایی از روی فرش به‌ویژه لکه‌های قهوه‌ای حتماً از پاک‌کننده یا شوینده‌های آنزیمی استفاده کنید، زیرا پروتئین‌های موجود در آن لکه را تجزیه کرده و از ایجاد بوی نامطبوع نیز جلوگیری می‌کنند.توجه داشته باشید هر چه الیاف فرش بلندتر باشد، لکه‌برداری آن می‌تواند دشوارتر باشد. بنابراین حتماً مقدار مایعی که برای لکه‌بری روی فرش می‌ریزید، باید بسیار محدود و اندک باشد، که به آسانی پاک و خشک شود.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

تجهیزاتی که برای پاک کردن لکه چایی از فروش نیاز دارید

  • پارچه‌های سفید تمیز
  • یک ظرف کوچک همراه با قاشق کوچک
  •  سرکه سفید
  •  جوش شیرین
  • آب گرم و سرد
  •  بطری اسپری

روش ۱؛ پاک کردن لکه چایی از روی فرش با سرکه سفید

سرکه بهترین پاک‌کننده چند منظوره است که همیشه در خانه‌ها پیدا می‌شود. برای حذف لکه چایی از روی فرش کافی است سرکه را به نسبت ۲ به ۱ با آب گرم در یک بطری اسپری مخلوط کنید. سپس بطری را به‌خوبی تکان دهید تا از ترکیب یکنواخت مواد مطمئن شوید. پس از ترکیب کامل سرکه و آب کافی است محلول را به اندازه سایز لکه روی فرش اسپری کنید. در مرحله‌ی بعد پارچه سفید را به آرامی روی الیاف فرش بکشید. برای باقی نماندن بوی سرکه می‌توانید یک اسفنج آغشته به آب سرد را روی فرش بکشید و سپس با یک حوله آن را خشک کنید.

پاک کردن لکه چایی از روی فرش با یک ترفند ساده - الو قالیشویی
پاک کردن لکه چایی از روی فرش با یک ترفند ساده

روش ۲؛ محلول جوش شیرین و سرکه سفید برای تمیز کردن لکه چایی از روی فرش

جوش‌شیرین یک پاک‌کننده قوی و عالی است که می‌توانید از آن به‌ تنهایی نیز استفاده کنید. با این‌حال برای نتیجه عالی بهتر است آن را با سرکه سفید مخلوط کنید. برای ساخت محلول جادویی به مقدار مساوی سرکه سفید (نصف فنجان سرکه کافی است اما اگر محل لکه بزرگ است مقدار سرکه را دو یا حتی سه برابر کنید.) و آب سرد را در یک ظرف با هم مخلوط کنید. پس از ترکیب آب و سرکه باید یک خمیر از ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید تهیه کنید.برای این‌که جوش شیرین و سرکه سفید را به نسبت ۳:۱ مخلوط کنید.( یعنی به ازای هر ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین، باید ۱ قاشق غذاخوری سرکه اضافه کنید.). از ترکیب این دو ماده خمیر خامه‌ای به‌دست می‌آید که باید آن را روی قسمت‌های لکه‌دار فرش بمالید و بگذارید حدود ۳ تا ۵ دقیقه خمیر روی فرش بماند. سپس یک پارچه مرطوب بردارید و با آن خمیر را به آرامی روی فرش فشار دهید و بعد آن را بردارید. در مرحله‌ی بعد محلول سرکه آماده با آب در را روی لکه اسپری کنید و پس از گذشت ۱ تا ۲ دقیقه با یک حوله تمیز و خشک آن قسمت فرش را پاک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *