آشنایی با روش صحیح جمع کردن فرش و موکت

مراقبت کردن از فرش و موکت موجب بالارفتن دوام و طول عمر فرش می‌شود. یکی از مواردی که به خوبی باید با آن آشنا باشید تا ماندگاری فرش افزایش پیدا کند، روش صحیح جمع کردن فرش و موکت است. در این مطلب شما را با ضرورت تاکردن صحیح انواع فرش دستبافت و ماشینی و موکت آشنا می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

ضرورت تا کردن صحیح فرش و موکت

فرش دستبافت حاصل تلاش بافندگان باذوق و سلیقه است که ساعت‌ها برای بافت فرش وقت گذاشته‌اند. این فرش‌ها با الیاف طبیعی و زحمت زیاد بافته می‌شوند. بنابراین لازم است از تار و پود آن به خوبی مراقبت شود تا ارزش فرش کم نشود.اگر فرش را به شیوه نادرستی تا بزنید، تار و پود آن آسیب می‌بیند و کیفیت اولیه را از دست می‌دهد. به همین دلیل قبل از حمل و نقل فرش برای اسباب‌کشی یا انتقال به قالیشویی لازم است آن را به درستی تا بزنید. همچنین در مواقعی که می‌خواهید فرش‌ها را انبار کنید، لازم است آن‌ها را به شکل درستی تا کنید.البته تا زدن طولانی مدت فرش کار نادرستی است و موجب خط افتادن روی فرش می‌شود. این ویژگی درباره موکت هم درست است. تازدن نادرست موجب چروک شدن و از بین رفتن زیبایی ظاهری موکت می‌شود.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

روش صحیح جمع کردن فرش و موکت چگونه است؟

قبل از هر چیز باید فرش دستبافت، ماشینی یا موکت را روی یک سطح صاف پهن کنید. شکل انداختن فرش و موکت روی زمین باید به صورتی باشد که پرزهای آن روی زمین باشد. سپس از سمت راست یا چپ فرش به شکل طولی یک سوم آن را تا کنید.از سمت مقابل، یک سوم دیگر فرش را هم تا کنید تا فرش یا موکت به صورت یک مستطیل بلند دربیاید.

در محله بعدی لازم است فرش را از عرض تا کنید. به همین منظور یک سوم از عرض فرش را در خلاف جهت خواب، تا کنید. برای اینکه فرش را به شکل مستطیلی کوچک‌تر تا کنید، لازم است زانوی خود را پشت قسمت تاخورده قرار دهید و بخش تا شده را مجددا تا بزنید تا فرش به شکل یک مستطیل کوچک دربیاید.در نهایت برای اینکه تای فرش هنگام حمل و نقل باز نشود، لازم است آن را با طنابی محکم کنید.

  •  نفتالین زدن به فرش دستبافت
    یکی از نکات مهمی که برای نگهداری طولانی‌مدت فرش دستبافت باید انجام دهید، نفتالین زدن به آن است. اگر به فرش دستبافت نفتالین نزنید، موریانه لابه‌لای الیاف آن می‌ماند و موجب پوسیدن فرش می‌شود.
  •  استفاده از کاور یا پارچه روی فرش و موکت
    درصورتی که قصد دارید فرش یا موکت را به مدت طولانی بدون استفاده نگهداری کنید، به جز رعایت روش صحیح جمع کردن فرش و موکت، لازم است آن را داخل کاور قرار دهید یا با استفاده از پارچه بپوشانید.
همه چیز درباره روش صحیح جمع کردن فرش و موکت - الو قالیشویی
همه چیز درباره روش صحیح جمع کردن فرش و موکت

از خدمات کدام قالیشویی استفاده کنیم؟

قالیشویی شهاب عضو اتحادیه قالیشویان است و کلیه خدمات شستشو و ترمیم و بازسازی فرش‌های کهنه و آسیب‌دیده را با دقت بالا انجام می‌دهد.راه ارتباط با قالیشویی از طریق شماره تلفن ۱۵۴۲ یا ثبت سفارش آنلاین است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *