قالیچه چسبی جزو قالیچه‌هایی است که کاربرد بالایی را در منازل دارند و معمولاً بر روی سطوح مختلفی که دارای خاصیت لغزشی هستند مورداستفاده قرار می‌گیرد. با کمک این نوع قالیچه‌ها می‌توان از مشکلات متعددی مانند سرخوردن و افتادن پیشگیری کرد و از این طریق آسیب‌های احتمالی در آینده را نیز متوقف کرد. در این مقاله درباره قالیچه‌های چسبی و موارد مهم درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

قالیچه چسبی چیست؟

همان‌طور که واضح است فرش‌ها بر روی سطوحی مانند سرامیک، کاشی و سنگ بیش‌تر از دیگر سطوح سرخورده و جمع می‌شوند. درواقع جمع شدن قالیچه‌ها درراه پله‌ها یا مکان‌های مختلف در خانه علاوه بر خطراتی که دارد بلکه ازلحاظ ظاهری نیز باعث کاهش زیبایی دکوراسیون خانه می‌شود. در بیش‌تر موارد هم جمع شدن فرش باعث آسیب دیدن افراد و زمین خورد آن‌ها مخصوصاً کودکان می‌شود. برای جلوگیری از سرخوردن فرش بر روی سطوح، افراد از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

یکی از این روش‌ها استفاده کردن از قالیچه‌های چسبی است که برای این کار بخشی از فرش را با چسب مخصوص می‌پوشانند و از این طریق باعث ایجاد خاصیت چسبندگی در فرش شده و از سرخوردن و لغزش آن جلوگیری می‌کنند. این کار را با کمک ترمز فرش با چسب ترمز انجام می‌دهند.

چسب‌های فرش معمولاً در قسمتی از فرش مورداستفاده قرار می‌گیرند و معمولاً دارای حالت ژله‌ای یا دندانه‌ای هستند و فرش را بر روی سطوح مختلف به‌طور ثابت نگه می‌دارند.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

ترمزهای فرش معمولاً از جنس پلاستیکی ساخته می‌شوند اما مثل انواع دیگر محصولات دیگر می‌توان جنس‌های مختلفی از آن‌ها مانند پی‌وی‌سی، فلزی، سیلیکونی و غیره را نیز در بازار پیدا کرد. همین‌طور ترمز فرش‌ها دارای انواع مختلف هستند و در ابعاد کوچک و رولی ساخته می‌شوند. اگر می‌خواهید این نوع قالیچه‌های خود را بچسبانید بهتر است از چسب‌های حرارتی برای این کار استفاده کنید. چسب‌های حرارتی معمولاً از جنس سیلیکونی هستند و از سرخوردن فرش پیشگیری می‌کنند. همچنین توصیه می‌کنیم به‌جای چسباندن کل پشت فرش، فقط گوشه‌های آن را چسب بزنید.

بهترین روش شستشوی قالیچه چسبی

یکی از خدمات مختلفی که به‌وسیله قالی‌شویی‌های معتبر انجام می‌شود، شستشوی انواع قالیچه چسبی است. شستشوی این قالیچه‌ها معمولاً با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه و صنعتی در بهترین شرایط انجام می‌شود.

قالی‌شویی‌های معتبر ابتدا پرز و غبارهای قالیچه‌ها را با کمک دستگاه‌های نانو از بین می‌برند. بعدازاین مرحله برای شستشوی قالیچه‌های چسبی از ابزارهای مختلفی مثل دستگاه‌های قالیچه شویی، افشانه‌های مکشی، دستگاه‌های بخار شوی و غیره استفاده می‌کنند.

این قالیچه‌ها با کمک دستگاه‌های تمام‌اتوماتیک به‌طور یکدست و روان شسته می‌شوند. همچنین اگر قالیچه چسبی شما از زمین جدا نمی‌شود می‌توانید از خدمات شستشوی قالی‌شویی در منزل استفاده کنید. در این مواقع نیز مثل حالت قبلی قالیچه شما با امکانات و دستگاه‌های شستشوی حرفه‌ای شسته می‌شود. در آخر نیز قالیچه‌های شسته شده با روش‌های صنعتی یا گرمخانه گازی خشک می‌شوند.

قالیچه چسبی - الو قالیشویی
قالیچه چسبی

سخن پایانی

قالیچه‌های چسبی برای سطوح لغزنده ایدئال هستند با کمک این قالیچه‌ها می‌توان به‌راحتی از مشکلات مختلفی مثل سرخوردن و آسیب دیدن جلوگیری کرد و درعین‌حال ظاهر زیبا و دکوراسیون منظم خانه را نیز حفظ کرد. در این مقاله درباره قالیچه چسبی و نحوه شستشوی آن صحبت کردیم، از این‌که تا پایان نوشتار با ما همراه بودید نهایت تشکر و قدردانی را از شما داریم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *