هر اطلاعاتی که درباره روش‌های شستن فرش دستبافت می‌خواهید بدانید -الو قالیشویی

هر اطلاعاتی که درباره روش‌های شستن فرش دستبافت می‌خواهید بدانید


 آشنایی با روش‌های شستن فرش دستبافت

نشستن غبار یا ریختن خوراکی روی فرش دستبافت موجب کدر شدن رنگ الیاف آن می‌شود. با استفاده از شوینده مناسب و شیوه صحیح شستشو می‌توان جلوه و زیبایی را به فرش‌های دستبافت برگرداند. اگر می‌خواهید با روش‌های شستن فرش دستبافت آشنا شوید این مطلب را تا آخر بخوانید.

شستشوی فرش دستبافت در خانه

یکی از روش‌های شستن فرش دستبافت روش سنتی است. در روش سنتی فرش دستبافت در خانه و با شوینده خانگی نظیر شامپو فرش، مایع ظرفشویی یا پودر صابون شسته می‌شود. با اینکه برخی از افراد این شیوه را انتخاب می‌کنند و فرش‌های منزل خود را می‌شویند، اما باید بدانید شستشوی فرش دستبافت در خانه اقدامی نادرست است.فرش دستبافت الیاف طبیعی دارد که با رنگ‌های طبیعی رنگ آمیزی شده‌اند. در صورتی که این الیاف به خوبی آبگیری نشوند یا با شوینده نامناسب شستشو شوند، تغییر رنگ می‌دهند. زیرا رنگ الیاف فرش با هم ترکیب می‌شود.

بنابراین ارزش و قیمت فرش کاسته می‌شود و متحمل زیان می‌شوید.از طرف دیگر افراد عادی تجربه و تخصص کافی برای شستن فرش دستبافت ندارند و ممکن است با شیوه نادرست شستشو به فرش دستبافت آسیب بزنند. به طور مثال اغلب افراد در شستشوی خانگی غبارگیری فرش دستبافت را به خوبی انجام نمی‌دهند یا حین غبارگیری به فرش آسیب می‌زنند. به همین دلیل توصیه می‌شود برای مراقبت بهتر از فرش دستبافت شستشوی آن را به کارکنان با تجربه قالیشویی بسپارید.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

شستشوی فرش دستبافت در قالیشویی

یکی از روش‌های شستن فرش دستبافت سپردن آن به قالیشویی است؛ این شیوه برای حفظ کیفیت فرش قابل اعتماد است. در قالیشویی از شوینده‌های مرغوب و باکیفیتی استفاده می‌شود که آسیبی به الیاف فرش نمی‌زنند و رنگ آن را خراب نمی‌کند. همچنین کارکنان قالیشویی برای شستن فرش تجربه و مهارت کافی دارند و حین شستن فرش آسیبی به آن نمی‌زنند.

یکی دیگر از مزایای شستن فرش دستبافت در قالیشویی این است که از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات تخصصی برای غبارگیری، شستن و آبگیری فرش استفاده می‌شود. اما همان‌طور که گفتیم در شستشوی خانگی فرش دستبافت ممکن است مرحله غبارگیری فرش دستبافت ممکن است به خوبی انجام نشود و فرش بعد از خشک شدن کدر بماند.

یکی دیگر از مزایای شستن فرش دستبافت در قالیشویی این است که کارکنان قالیشویی تست رنگ انجام می‌دهند. با انجام تست رنگ مشخص می‌شود الیاف و رنگ‌های طبیعی در برابر شوینده‌ها چه تغییری می‌کنند. در صورتی که فرش تداخل رنگ نداشته باشد، اقدامات شستشو و خشک کردن انجام می‌شود.

هر اطلاعاتی که درباره روش‌های شستن فرش دستبافت می‌خواهید بدانید -الو قالیشویی
هر اطلاعاتی که درباره روش‌های شستن فرش دستبافت می‌خواهید بدانید

معرفی یک قالیشویی معتبر

بعد از آشنایی با روش‌های شستن فرش دستبافت، لازم است در انتخاب قالیشویی دقت کنیم. یکی از نگرانی‌های بسیاری از افراد این است که کدام قالیشویی را برای شستن فرش انتخاب کنند. قالیشویی شهاب در تهران عضو اتحادیه رسمی قالیشویان است و فرش‌ها را با استفاده از شوینده‌های مرغوب لکه‌برداری و شستشو می‌کند.

برای ثبت سفارشات در غرب تهران می‌توانید با شماره تلفن ۴۴۰۹۱۵۱۵، در جنوب تهران با شماره ۵۵۷۷۷۹۶۰ تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق سایت الو قالیشویی سفارشات را به صورت آنلاین ثبت کنید و از تخفیف‌های این قالیشویی استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *