فرش دستبافت - الو قالیشویی

فرش دستبافت


ویژگی‌های فرش دستبافت

یکی از هنرهای دستی ایرانیان فرش بافی است که باعث شهرت فرش‌های دستبافت ایرانی در جهان شده است. هنرمندان این رشته با نهایت دقت و ظرافت با گره زدن نخ‌ها و نقشه‌های اصیل ایرانی طرح‌های زیبایی را ایجاد می‌کنند که خاص و ممتاز است. به همین دلیل تصمیم داریم در این مطلب ویژگی‌های فرش دستبافت را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

جلوه‌ی زیبا و ظرافت

فرش‌های دستبافت ایرانی با استفاده از الیاف طبیعی و ترکیب رنگی جذاب بافته می‌شود. به همین دلیل درخشندگی و جلوه‌ی زیبای آن چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. همچنین بهتر است بدانید طرح فرش به گونه‌ای است که تقارن در آن رعایت شده است و لازم است هنگام خرید فرش حتماً آن را در نور بررسی کنید.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

استفاده از الیاف طبیعی

با توجه به اینکه فرش‌های دستبافت با الیاف طبیعی بافته می‌شوند، انتظار می‌رود در فصل تابستان خنک باشند و در فصل زمستان گرما ایجاد کنند و رضایت استفاده کننده‌گان را جلب کنند. در حالی که برای بافت فرش‌های ماشینی از الیاف مصنوعی استفاده می‌شود و راه رفتن روی آن‌ها احساس خوبی را ایجاد نمی‌کند.
الیاف طبیعی که برای بافت فرش استفاده می‌شود سبب نرم و انعطاف پذیر بودن آن می‌شود. نرم بودن فرش باعث می‌شود فرش به راحتی شسته و تمیز شود. از طرف دیگر استفاده از فرش الیاف طبیعی احتمال بروز حساسیت در افراد را کاهش می‌دهد که به عنوان یک مزیت در نظر گرفته می‌شود.

ماندگاری بالای انواع فرش دستبافت

یکی از موارد با اهمیت که در خرید فرش اهمیت دارد دوام و ماندگاری آن است. قطعاً تمام خریداران انتظار دارند فرش مورد استفاده، مرغوب باشد و در بازه‌ی زمانی کوتاهی خراب نشود. فرش‌های دستبافت می‌توانند این انتظار را برآورده کنند و تا چندین سال مورد استفاده قرار بگیرند.

عدم تولید الکتریسته‌ی ساکن

یکی از مهمترین مزایای فرش‌های دستبافت این است الکتریسته‌ی ساکن تولید نمی‌کنند. علت این امر این است که از پشم، ابریشم یا پنبه برای تهیه‌ی الیاف آن استفاده شده است.

فرش دستبافت - الو قالیشویی
فرش دستبافت

ارزش اقتصادی فرش دستبافت

یکی از ویژگی‌های جالب فرش دستبافت این است که استفاده کردن یا به اصطلاح پا خوردن باعث می‌شود ارزش اقتصادی یا قیمت آن بالاتر رود. حتی شستشوی فرش هم باعث می‌شود رنگ آن بهتر شود و به ارزش آن افزوده شود. البته به شرطی که فرش به شیوه‌ی صحیح شسته شود.

شیوه‌ی صحیح شستشوی فرش دستبافت

فرش‌های دستبافت را نمی‌توانید در خانه بشویید. زیرا رنگ الیاف آن با هم ترکیب می‌شود و ارزش فرش را کم می‌کند. بلکه باید آن را به یک قالیشوئی معتبر بسپارید که از شوینده‌های مرغوب استفاده کند. قالیشوئی‌های معتبر با بهره‌گیری از دستگاه‌های تخصصی و کارکنان با تجربه فرش‌ها را به دقت لکه گیری و شستشو می‌کنند و هیچ آسیب یا پارگی روی فرش ایجاد نمی‌کنند.
قالیشوئی شهاب یک قالیشوئی معتبر و خوشنام است که تمیزی فرش‌ها را تضمین می‌کند، در ضمن هزینه‌ای که از مشتری دریافت می‌کند مطابق با قیمت‌هایی است که اتحادیه تعیین می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *