آیا می‌توان فرش دستبافت را با شامپو فرش شست؟

شستشوی فرش دستبافت به دلیل کیفیت الیاف و ارزش فرش اهمیت زیادی دارد. بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی هستند که بدون اسیب به رنگ و کیفیت فرش، ان را لکه‌برداری و تمیز کنند. سوالی که در این مطلب قصد بررسی آن را داریم این است که آیا می‌توان فرش دستبافت را با شامپو فرش شست. برای رسیدن به پاسخ تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

شوینده‌ی مناسب برای شستن فرش دستبافت چیست؟

شوینده‌ای که برای شستن فرش دستبافت استفاده می‌شود باید ویژگی‌هایی داشته باشد. مرغوب‌ترین و با کیفیت‌ترین شوینده هیچ آسیبی به الیاف فرش نمی‌زند و رنگ و کیفیت آن را خراب نمی‌کند. به طور مثال نمی‌توانید از وایتکس بریا تمیز کردن فرش دستبافت استفاده کنید. زیرا حاوی مواد سفید کننده است و رنگ الیاف را سفید و خراب می‌کند.همچنین شوینده‌هایی نظیر پودر لباسشویی به دلیل اینکه فاقد مواد نرم کننده هستند اصلا برای تمیز کردن لکه از روی فرش دستبافت مناسب نیست.اما شامپو فرش کاملا با الیاف فرش سازگار است و بدون اینکه هیچ آسیبی به الیاف فرش وارد کند، موجب تمیز و درخشان شدن الیاف فرش می‌شود. پس تا اینجا متوجه شدیم برای استفاده ز شامپو فرش برای تمیز کردن لکه‌های فرش هیچ محدودیتی وجود ندارد.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

لکه‌برداری اقدام مهم در شستشوی فرش دستبافت

یکی از نکات با اهمیتی که در شستن فرش اهمیت دارد، لکه‌برداری است. اگر پیش از شروع شستشو، لکه‌های فرش را تمیز نکنید، ممکن است بعد از خشک شدن متوجه شوید لکه‌ها همچنان باقی مانده است و تمیز نشده است.پس با توجه به نوع لکه از حلال مناسب استفاده کنید و فرش را از لکه‌ها پاک کنید تا در نهایت از تمیزی و درخشان بودن فرش‌ها اطمینان داشته باشید.

بهترین شیوه شستن فرش دستبافت چگونه است؟

یکی از نکات با اهمیتی که برای شستن فرش دستبافت باید دقت داشته باشیم این است که اگر فرایند شستشو طولانی شود و فرش به مدت زیادی خیس بماند، رنگ الیاف آن با هم ترکیب می‌شود. در واقع قسمت‌های رنگ روشن الیاف فرش، رنگی می‌شود و فرش را خراب می‌کند.اگر می‌خواهید فرش دستبافت را در خانه بشویید باید به احتمال خراب شدن رنگ آن هم فکر کنید. البته اگر می‌توانید خیلی سریع فرش را آبگیری کنید و در مدت زمان کوتاهی آن را خشک کنید، احتمال خراب شدن فرش کم می‌شود.با این‌حال بهترین توصیه این است که در منزل هیچ اقدامی برای تمیز کردن فرش انجام ندهید و فرش‌ها را به قالیشویی بسپارید.

همه چیز در مورد شستشوی فرش با شامپوفرش - الو قالیشویی
همه چیز در مورد شستشوی فرش با شامپوفرش

کدام قالیشویی برای شستن فرش مناسب است؟

قالیشویی شهاب برای شستن انواع فرش دستبافت و ماشینی از شوینده‌های درجه یک و مرغوب استفاده می‌کند و کارکنان با تجربه‌ای دارد که حین شستشو هیچ آسیبی به فرش‌ها وارد نمی‌کنند. پس اگر حفظ کیفیت فرش، تعرفه‌های مناسب خدمات شستشو و تحویل به موقع سفارشات برایتان اهمیت دارد به این قالیشویی اعتماد کنید.برای ثبت سفارش در قالیشویی بدون کد با شماره تلفن ۱۵۴۲ تماس بگیرید یا اینکه سفارشات خود را به صورت آنلاین در سایت ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *