با چه روشی چسب از روی فرش پاک کنیم؟

فرش دستبافت و ماشینی که هیچ لکه‌ای از خوراکی یا چسب و رنگ نداشته باشد، ظاهر زیبایی دارد. اما کوچکترین لکه باعث بهم ریختن طرح و رنگ و زیبایی ظاهری فرش می‌شود. اگر روی فرش منزل شما چسب چوب، چسب دوقلو یا چسب مایع ریخت می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر لکه‌ها را پاک کنید.

۱. گرما راه سریع پاک کردن چسب از روی فرش

اگر به دنبال روشی فوری برای تمیز کردن لکه چسب از روی فرش هستید پیشنهاد می‌کنیم از گرما استفاده کنید. در این روش لازم است یک تکه کاغذ را روی لکه‌ی چسب بیندازید و روی آن یک حوله قرار دهید. سپس با اتو حوله را گرم کنید.گرمایی که از حوله به الیاف فرش می‌رسد موجب آب شدن آن می‌شود و باعث می‌شود به کاغذ بچسبد و از فرش جدا شود. همانطور که می‌بینید این روش فقط به چند دقیقه زمان برای تمیز کردن نیاز دارد و طول نمی‌کشد.

راه های ثبت سفارش در تهران

سفارش آنلاین و دریافت تخفیف ویژه

۰۲۱۱۷۶۲

۰۲۱۲۲۲۲۵۳۱۴

۰۲۱۴۴۴۰۳۴۱۱

۲۰ خط ویژه در سراسر تهران، تماس فوری با لمس شماره

۲. قرار دادن یخ روی فرش

یکی دیگر از شیوه‌های موثر برای تمیز کردن لکه‌های چسب استفاده از یخ است. سرمای یخ موجب منجمد شدن و جمع شدن چسب می‌شود. این اقدام می‌تواند تمیز کردن لکه چسب را آسان کند. پس چند تکه یخ را داخل پلاستیک فریزر بریزید و روی قسمت کثیف شده فرش بگذارید تا چسب را منجمد و جمع کند. معمولا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان برای این کار کافی‌ست.بعد از گذشت این زمان می‌توانید با استفاده از یک چاقو چسب را از روی فرش جدا کنید. حتی بهتر است لابه‌لای الیاف فرش را هم تمیز کنید.

۳. تمیز کردن چسب با سرکه سفید

یکی دیگر از اقدامات موثر برای از بین بردن چسب استفاده از سرکه سفید است. می‌توانید چند قاشق سرکه سفید را روی لکه چسب بریزید و چند دقیقه‌ای صبر کنید. سپس با یک کارد چسب‌ها را از الیاف فرش جدا کنید.روش دیگر استفاده از سرکه سفید برای حل کردن چسب با اسپری کردن آن روی فرش انجام می‌شود. اگر چند مرتبه سرکه را روی فرش اسپری کنید و هر بار با یک دستمال الیاف آن را پاک کنید، می‌توانید فرش را مانند روز اول تمیز و درخشان کنید.

همه چیز در مورد پاک کردن لکه چسب از روی فرش - الو قالیشویی
همه چیز در مورد پاک کردن لکه چسب از روی فرش

اقدام نهایی پاک کردن چسب از روی فرش چیست؟

بهتر است با یک ترفند برای تمیز کردن چسب از روی فرش آشنا شوید. پس از استفاده از روش‌هایی که برای پاک کردن چسب از روی فرش معرفی کردیم، می‌توانید محل لکه را با شامپو فرش تمیز کنید. در این صورت دیگر هیچ اثری از تیرگی یا کثیفی روی فرش باقی نمی‌ماند. در نتیجه فرش تمیز و درخشان می‌شود و جلوه‌ی زیبایی دارد.

معرفی یک قالیشویی معتبر

اگر هنوز هم برای پاک کردن لکه چسب از روی فرش دستبافت یا ماشینی مشکل دارید، بهتر است به خدمات ویژه‌ی قالیشویی شهاب اعتماد کنید. در این قالیشویی کارکنان متخصص و با تجربه فعالیت دارند که از حلال‌های مناسب برای پاک کردن لکه‌هیا مختلف استفاده می‌کنند و فرش را با نهایت تمیزی به مشتری تحویل می‌دهند.

  • شماره تماس شعبه غرب تهران: ۴۴۰۹۱۵۱۵
  •  شماره تماس شعبه شرق تهران: ۵۵۷۷۷۹۶۰
  •  تماس بدون کد: ۱۵۴۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *